14.09.2023

Eylül Ayı İlçe Müftüleri Toplantısı Akyurt ilçesinde Gerçekleştirildi

Her ay mutat olarak yapılan İlçe Müftüleri toplantısı, Akyurt İlçe Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Ankara İl Müftüsü Dr.Hasan Çınar başkanlık yaptı. 

Ankara genelinde yapılmakta olan dini ve hayri hizmetlerin ele alındığı toplantıda, 27 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında idrak edilecek  olan Mevlid-i Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle yapılacak faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

İlçe Müftüleri toplantısı, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş’ın başkanlığında, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Huriye Martı, Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ve Başkanlığın üst düzey yöneticileri Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr.Şaban Kondi, il ve ilçe Müftüleri, il Müftü Yardımcıları, Yurt Dışı Din Hizmetleri Müşavirleri, Ataşeleri ve Koordinatörleri, 81 İl Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılarının katılımıyla düzenlenen çevrimiçi toplantıyla devam etti. 

Çevrimiçi toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Erbaş, Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasının arefesinde olduklarını, Mevlid Gecesi’nin 26 Eylül’de idrak edileceğini ifade ederek ‘Bu haftanın en verimli şekilde geçmesi için azami gayret gösterelim. Mevlid-i Nebi’nin heyecanının, bereketinin, güzelliğinin, her yerde, her evde, her mahallede, her yürekte en güçlü şekilde hissedilmesi için elimizden gelen gayreti gösterelim ’diyerek, hafta nedeniyle yapılacak etkinliklerde muvaffakiyetler diledi.

İl Müftüsü Çınar, toplantıların ardından Akyurt İlçe Kaymakamı Mehmet Tunç'u makamında ziyaret ederek, kendisine Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından oluşan bir kitap seti hediye etti.