24.10.2021

İl Müftümüz Dr. Yusuf DOĞAN Cuma’ ya Doğru programına konuk oldu

Diyanet TV’ de yayınlanan Cuma’ ya Doğru programının konuğu olan İl Müftümüz Dr. Yusuf DOĞAN, Peygamberimiz (s.a.s) ve Vefa toplumu ile bilgiler verdi.

İl Müftümüz DOĞAN, “Cenab-ı Allah’ın bize bahşettiği sayısız  nimetler var. İman nimeti, İslam nimetive Kur’an nimeti ile bizi buluşturan Müslüman kimliğini bize kazandıran örnekliğiyle Efendimiz Aleyhisselam’ dır. Bizim sadece bu haftalarda Mevlid-i Nebi günlerinde, gecelerinde değil her daim ferden ferden bir tek kamil manada örneğimiz var. Diğer bütün örnekler bu örnekle örtüştüğü nispette bizim için değerlidir. Kimdir o Hz. Muhammed Mustafa(s.a.s)’ dir. Toplum olarak da bizim en önemli, en güzel örneğimiz Hz.Efendimizin(s.a.s)  yetiştirdiği ashab topluluğudur.

“İki vefalı dost:Mümin ve Cami” adlı makalemde  mabedler kimlik inşa merkezlerimizdir. Dolayısyla vefalı dost olarak cami bağrına her daim ayağını kesmeyen mü’min kardeşini alır diğer mü’min kardeşleri ile buluşturur o şekilde ebedi aleme uğurlar. Örneklik anlamında Resûl-i Kibriya Efendimizi kaybetmemeliyiz. “Kıyamet günü insanların bana en yakını, bana en çok salavât getirendir.”(T484 Tirmizî, Vitr, 21)  hadisini hatrılatarak, Rabbim O’   nun ahlakıyla ahlaklanmayı bize nasip etsin.” dedi.