14.03.2016

Milletimize Başsağlığı…

13 Mart 2016 Pazar günü güzel ülkemizin başkenti Ankara’nın önemli merkezlerinden biri olan Kızılay’da akşam saatlerinde gerçekleştirilen menfur terör eylemi sonucu, tamamen masum ve savunmasız 37 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bombalı saldırı neticesinde şehit olan kardeşlerimize Yüce Mevla’dan rahmet, yakınlarına başsağlığı niyaz ediyor, yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum.
Bu bombalı saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyor, “Her şeye Kâdir” ve “Kahhâr” olan Yüce Allah’a havale ediyorum.
İnsanlıkla zerrece ilgisi olmayan, bu vatanın ve milletin asla bir parçası bile olamayacak, vicdan ve his yoksunu bazı hain kişi ya da kişiler ve arkasındakilerin bu milletin iman ve iradelerinin “bir” olduğunu unuttukları görülüyor. “Nabzı ortak atan” kalplerimiz ve aynı hedefe kilitlenen ruhlarımızla bu milletin ne denli güçlü olduklarını yeterince kavrayamadıkları fark ediliyor. Bu milletin asla yıldırılamayacağı, dağıtılamayacağı, bölünemeyeceği ve yıkılamayacağı, ne yapılırsa yapılsın, hiç kimsenin bu vatanın birliğine ve beraberliğine, bu devletin dirliğine, düzenliğine ve bütünlüğüne, bu milletin kardeşliğine ve değerlerine sımsıkı bağlılığına zarar veremeyecekleri unutulmamalıdır.
Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır ve metanet diliyorum.


Prof. Dr. Mefail HIZLI
Ankara İl Müftüsü