19.02.2016

Başsağlığı Mesajı

17 Şubat 2016 Çarşamba günü akşam saatlerinde Başkent Ankara’mızda, insanlıktan nasibini alamamış, hiçbir değere sahip olmadığı anlaşılan, vicdani duygulardan yoksun ve bu millete ihanet eden bazı kişi ya da kişilerce gerçekleştirilen ve 28 kardeşimizin şehadetiyle sonuçlanan bombalı saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyor, şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.

Bilinmelidir ki, bu aziz vatanda tarih boyunca olduğu gibi bundan sonra da bütün vatandaşlarımız kardeşlik duyguları içinde yaşamaya devam edecek ve hiçbir güç bu milleti birlik ve beraberlik idealinden asla vazgeçiremeyecektir. Bu saldırının, devletimizin dirliğini, milletimizin de bütünlüğünü daha da pekiştireceği şüphesizdir.

Bu vesileyle bir kez daha melun saldırıyı şiddetle kınıyor, bu aziz vatan için canını veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehitlerimizin yakınlarına ve milletimize de sabır ve metanet temenni ediyorum.

Prof. Dr. Mefail HIZLI

Ankara Müftüsü