T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ankara Müftülüğü

02.11.2015

10- Hasan Şakir SANCAKTAR (1978-1992)

1937'de Trabzon-Sürmene İlçesi Yağmurlu Köyünde doğdu. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak Vaizlik ve Müftülük görevlerinde bulundu. 4 Ağustos 1978'de Ankara Müftülüğüne atandı ve 10 Nisan 1992 tarihine kadar bu görevini yürüttü. Buradan, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine getirildi ve bu görevin sona ermesinden sonra emekliye ayrıldı. 20 Eylül 2012 tarihinde vefat etti.