13.06.2024

ZULME LANET KUDÜS'E DESTEK MİTİNGİ

İsrail’in Gazze’de Filistinli kardeşlerimize  yönelik gerçekleştirdiği katliam nedeniyle Türkiye Diyanet Vakfı Beypazarı Şubesi öncülüğünde  İlçemizde faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarından Tügva, Kızılay, Beşir Derneği, İ.H.H. ve Beymot gönüllüleri ve Beypazarı halkının katılımları ile Filistin halkına destek için konvoy ve Fatih Cami önünde  "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitingi düzenlendi.

Ankara İl Müftümüz Dr. Hasan ÇINAR hocamız mitingde yaptığı konuşmada; ‘’21. yüzyılda gözlerimiz önünde Filistin’de soykırıma şahit oluyoruz. Bu soykırımı yapanlar ise Siyonist İsrail yönetimi ve onun askerleridir. Zalimlerin zulmü var ise mazlumların da ahı vardır. Gazze’de kundaktaki bebeklerin, çocukların, kadınların, yaşlıların, hastanedeki hastaların ve mabetlerin üzerine zalimler zulüm bombası yağdırmaktadırlar.

Bu işgale karşı Filistinli kardeşlerimiz vatanını savunmak için gösterdiği direnişe tüm dünya sessiz kalıyor. Biz ayağa kalkmazsak kimse kalkmaz, biz ses vermezsek kimse ses vermez, biz yardım etmezsek kimse yardım etmez. Bu nedenle Siyonistlerin yaptığı bu katliama dur demek de bize düşer. Biz şuanda sokaklardayız. Filistinli kardeşlerimizin duymuş olduğu acıyı, ızdırabı kalbimizde duyduğumuzu dünyaya haykırmak için buradayız’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Akabinde Ankara İl Müftümüz Dr. Hasan ÇINAR hocamızın  Filistinli kardeşlerimiz için yapmış olduğu duada eller hep birlikte semaya açıldı. Duanın ardından ise İl Müftümüz Filistin’de şehit olan kardeşlerimiz için Beypazarı halkı ile birlikte gıyabi cenaze namazı kıldırdılar. Beypazarı İlçe Müftülüğümüzün ilahi korosunun söylemiş olduğu Filistin ezgi ve marşları ile programımız son bulmuştur.