T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bala Müftülüğü

06.04.2020

Bala İlçe Müftülüğü Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmalarına Din Görevlileri İle Desteğini Sürdürüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 81 ilde hizmet yürüten din görevlileri, İçişleri Bakanlığınca oluşturulan "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubuna Bala Kaymakamlığı koordinesinde çalışmalara Bala İlçe Müftülüğü de destek verdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması üzerine, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Din Görevlilerine hitaben; "Yaşlı ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olalım." talimatı üzerine 81 ilde harekete geçen Din Görevlileri, "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında vatandaşlara evlerinde hizmet vermeye başladı.

Grupta yer alan Bala Müftülüğümüz ve Din Görevlilerimiz virüse karşı risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yağmur çamur gece gündüz demeden mahalle ve köylerde çalışıyor.