​T.C. ELMADAĞ KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

İlçe Müftümüz

Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız 6 Aralık 1968 yılında Ankara ili'nin Beypazarı ilçesi 'nin Sopcalan Köyünde doğdu. Kuyumcu Tekke köyünde İlkokula başlayan Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız, daha sonra doğduğu köy olan Sopcalan'da ilkokulu bitirdi. 1980-1987 yılları arasında Ortaokul ve Liseyi Beypazarı İmam-Hatip Lisesi'nde okudu. 1987 yılında İmam-Hatiplik sınavını kazanarak 30 Haziran 1987´de İmam-Hatip olarak ilk görevine Ankara İli'nin Beypazarı İlçesi'nin Kaplan Köyü'nde başladı, buradaki 4 yıllık görevinin ardından 1991 yılında İmam Hatip olarak yine Ankara İli'nin Beypazarı İlçesi'nin Dikmen Köyüne atandı.

Aynı yıl İzmir 9 Eylül İlahiyat Fakültesini kazanan Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız üniversite eğitimi için İzmir İli'nin Konak İlçesi'nin Yapıcıoğlu Camii´nin nakil atama sınavlarına girdi ve ataması yapıldı. 1991-1996 yılları arasında hem İmam-Hatiplik görevini, hem de Ilahiyat Fakultesini bir arada yürüten Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız 1996 yılında İzmir 9 Eylül İlahiyat Fakültesinden başarılı bir şekilde mezun oldu.

İlahiyat Fakülte sonrası Bolu Merkez Borazanlar Cami İmam-Hatibi olarak İmam-Hatiplik görevine devam etti. 1998 Mayıs ayında açılan İhtisas Kursu sınavını kazanarak Konya Selçuk Eğitim Merkezi emrinde Kursiyer İmam-Hatip olarak kayıt yaptıran Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız 2000 yılında buradan mezun olarak Vaiz unvanı kazandı. Mezuniyetinin hemen arkasından girdiği Müftülük sınavlarında elde ettiği başarı sonucu Müftü oldu. 2000 yılında Erzincan Otlukbeli İçe Müftüsü olarak atandı ve buradaki 2 yıllık hizmetinin ardından Kastamonu-Daday İlçe Müftüsü olarak atandı. 2,5 yıl vazife yaptıktan sonra 2005 yılında yurtdışına Din Görevlisi olarak gitti.

Almanya DITIB Frankfurt Merkez Camiine atanan ve Frankfurt'taki 1 yıl 1 aylık hizmetinin ardından 04.08.2006 tarihinde görev yeri DİTİB Gross-Gerau Birlik Cami Din Görevlisi olarak görevlendirildi. DİTİB Gross-Gerau Birlik Camiinde 3 yıllık hizmetinin ardından Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız Türkiye'de görevli olduğu Bolu Merkez Vaizliğine döndü. Kısa bir sure sonra Yozgat İl Müftü Yardımcılığına atandı. 1Yıl 1 ay süreyle Yozgat'ta görev yaptıktan sonra 27 Ağustos 2010 tarihinde Kaman İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. Kaman İlçe Müftüsü olarak görevini 2014 Eylül ayında Ankara İli Elmadağ İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. Metin ARCAKLIOĞLU Hocamız evli ve üç çocuk babası olup, Arapça ve Almanca bilmektedir.